Suchoń i Pępek w czołówce, Matuszny odwrotnie. Najbardziej i najmniej aktywni posłowie z regionu na mównicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Posłowie z okręgu bielskiego w minionej kadencji zaznaczyli wyraźny ślad swojej obecności pod względem liczby wystąpień. Zarówno na plus, jak i na minus.

poslowie

Sejm VIII kadencji na 86. posiedzeniach przepracował 233 dni i uchwalił 905 ustaw z 1331 wniesionych projektów. Dla porównania dodajmy, że izba w latach 2011-2015 zebrała się 102 razy i pracowała przez 287 dni. Najwięcej pracy posłowie ostatniego Sejmu mieli w roku 2016, kiedy przepracowali 71 dni. Najmniej w ostatnim roku kadencji, gdy Sejm obradował jedynie przez 30 dni. Jedną z form aktywności posłów jest zabieranie głosu podczas posiedzeń Sejmu w różnego rodzaju dyskusjach. W mijającej kadencji politycy wypowiadali się z trybuny ponad 42 tys. razy. Oznacza to, że na jedno posiedzenie przypadało ok. 488 wystąpień.

Najczęstszym mówcą był poseł z naszego regionu, który do parlamentu wszedł z ramienia Nowoczesnej, Mirosław Suchoń. Otwiera on listę najaktywniejszych posłów minionej kadencji, zabierając głos 760 razy. Drugi pod tym względem jest Jerzy Meysztowicz, który zaliczył 661 wystąpień, a trzecia Małgorzata Zwiercan z PiS, na mównicy pojawiając się 567 razy. Tuż za nią, na czwartym miejscu z kolei pod względem tej aktywności, ulokowała się posłanka z Żywca, Małgorzata Pępek. Co ciekawe, na drugim biegunie znalazł się inny poseł z naszego regionu, Kazimierz Matuszny z PiS. W zakończonej kadencji na mównicy stanął on dwa razy. Tyle samo wystąpień miała Bożena Bukiewicz z PO-KO, natomiast siedmiu posłów miało na koncie tylko jedno wystąpienie.Wszyscy troje posłanka i posłowie zostali niedawno w naszym okręgu nr 27 wybrani do Sejmu RP ponownie.

Udostępnij

0
-5
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę