Zapraszają na Mikołajki z alpakami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jesteście ciekawi jakimi zwierzętami są alpaki? Czy naprawdę są tak urocze, jak na zdjęciach? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć i odkryć, skąd ta rosnąca popularność alpak w Polsce, przybądźcie do alpakarnii w Lachowicach. Już w najbliższy weekend, z okazji Mikołajek, odbędzie się tam bezpłatne spotkanie z tymi puchatymi zwierzątkami.

Alpaki

Happy Alpaca to hodowla alpak, która swoją działalność rozpoczęła kilka miesięcy temu, wiosną 2019 roku. Żyje tam stadko alpak, które na co dzień pasą się na wybiegu tuż przy samym lesie. Alapki to zwierzęta, które przywędrowały do nas z odległej Ameryki Południowej. Dzięki temu, że świetnie radzą sobie zarówno latem jak i zimą, doskonale się u nas zadomowiły. Alpaki słyną ze swojej wyjątkowej, antyalergicznej i mięciutkiej wełny oraz bardzo łagodnego usposobienia. Z powodu tej cechy, łagodzą stres oraz pomagają w terapii dzieci i dorosłych.

Podczas wydarzenia będzie można wejść na teren hodowli i zajrzeć do alpakarnii, w której mieszka piątka alpak: Czekoladka, Chmurka, Antoś, Gabryś oraz Węgielek. Po spotkaniu ze zwierzątkami będzie można odpocząć w miłej atmosferze.

- Na Mikołajki z naszymi alpakami zapraszamy całe rodziny. Przez te trzy dni będzie można nie tylko wejść na teren hodowli i zajrzeć do domku, w którym żyje piątka naszych alpak. Będą też słodycze, w tym ciasteczka w kształcie alpak i mikołajkowe niespodzianki. Zapraszamy też na nasz taras, na którym można odpoczywać i obserwować alpaki - zapraszają Aleksandra i Bartłomiej Gruchlikowie, założyciele hodowli Happy Alpaca.

Przez trzy dni, od piątku 6 do niedzieli 8 grudnia, alpakarnia będzie otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby spotkać się z alpaczym stadkiem. Organizatorzy zapraszają w godzinach od 12:00 do 15:00. Wstęp do alpakarnii będzie bezpłatny.

Hodowla Happy Alpaca znajduje się w: Lachowice 371B, Gmina Stryszawa, osiedle Bogacze.

Udostępnij

15
+15
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę