Sebastian Kawa znów to zrobi. Do jego dokonań doszło 18-ste mistrzostwo świata - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W jednym z portali społecznościowych krąży mem z wizerunkiem Sebastiana Kawy i napisem: "ma na koncie 18 mistrzostw świata, a prawdopodobnie nigdy o nim nie słyszałeś". Być może gdzieś w Polsce. W Beskidach o nim słyszeliśmy, a teraz przekazujemy informacje o następnym tytule.

SEbastiam Kawa 2023

W dniach 2-15 grudnia br. piloci szybowcowi rywalizowali w Narromine (Australia) podczas 37. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI. O medale w Australii walczyło 78 pilotów, w większości z krajów europejskich, ale też z min. z Australii, Japonii, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. 

W piątek (15 grudnia) piloci polecieli na trasę ostatniej konkurencji Mistrzostw. Tym razem wszystkie klasy dostały dooblotu trasę z zadaniem obszarowym. Piloci rozpoczęli rywalizację po godz. 14:06. Trasy w kształcie czworoboku były bardzo podobne. Piloci latali po zachodniej stronie od lotniska, a punkty zwrotne były zarówno na południe, jak i na północy tego obszaru.

Zawodnicy w klasie 15m otrzymali zadanie 320.31 km / 660.90 km  (486.31 km) z czasem oblotu 4 godziny z czterema obszarami nawrotu. Pierwszy tego dnia zadanie ukończył Yves Gerster (Szwajcaria), który lecąc szybowcem Jonker JS3 zdobył 1000 punktów. Drugi był Philip Jones (Wielka Brytania) – zdobył 944 punkty. Trzeci do mety doleciał Andre Litt (Belgia), który zdobył 943 punkty. Polscy piloci w piątek zajęli miejsca: 11 miejsce – Łukasz Grabowski, 12 miejsce – Sebastian Kawa. Po podliczeniu punktów z wszystkich dni wyłoniono zwycięzców w klasie 15m:
1. miejsce – Sebastian Kawa (Polska) – 9.121 punktów
2. miejsce – Henrik Bieler (Niemcy) – 8.995 punktów
3. miejsce – Steffen Goettler (Niemcy) – 8.978 punktów

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę