Śmigłowiec dla beskidzkiego GOPR. Na jak długo? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie zimowym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie stacjonował na pograniczu terenu działania Grupy Beskidzkiej GOPR. 

LPR

 Jak informuje GB GOPR od połowy grudnia (choć dokładna data zależy od wielu czynników, w tym również pogodowych) do czasu ukończenia budowy nowej bazy LPR w Katowicach, śmigłowiec wraz z załogą przenosi się na lotnisko w Kaniowie. Szacunkowy czas dotarcia śmigłowca z tymczasowej bazy do Bielska-Białej zajmie 6 minut, a w teren górski 7-10 minut. To szansa na sprawniejsze akcje i jeszcze szybsze przekazanie poszkodowanego do szpitala, co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie.

Udostępnij

13
+13
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę