Rada Miejska w Żywcu i 5G - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rada Miejska w Żywcu otrzymała petycję w sprawie zakazu wprowadzania standardu 5G. Została już rozpatrzona. Z jakim skutkiem?

wieza 5G

 Petycję złożyła Koalicja Polska Wolna od 5G. Jej autorzy domagali się od żywieckich radnych przyjęcia uchwały w sprawie ochrony zdrowia przed elektroskażeniem; wyrażenia negatywnego stanowiska w sprawie wprowadzania standardu %G bez odpowiednich wcześniejszych badań; demontażu instalacji Wi-Fi w szkołach gdzie jest połączenie kablowe oraz zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach.

Rada Miejska w Żywcu zajęła się tą sprawą w czasie sesji pod koniec maja. Radni postanowili nie uwzględniać tej petycji. Powodem takiej decyzji jest - jak można przeczytać w uzasadnieniu decyzji - brak podstaw prawnych dla tego typu zakazów. Głosowało 20 radnych. Za powyższą decyzją rękę podniosło 19 rajców, wstrzymała się radna Judyta Leśko. 

Poniżej załączamy pełną treść uzasadnienia:

pdfuchwala_5G.pdf249.88 KB

Udostępnij

3
0
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę