Podbeskidzie i posiedzenie posłów w sprawie smogu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W programie spotkania w Jaworzu, Bielsku-Białej i Rybniku.

Smog

Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami posła Przemysława Koperskiego Parlamentarny Zespół Antysmogowy na pierwsze wyjazdowe posiedzenie przyjedzie do województwa śląskiego. W programie spotkania w Jaworzu, Bielsku-Białej i Rybniku. Tematem przewodnim posiedzenia jest realizacja rządowych i samorządowych programów antysmogowych na terenie gmin i powiatów województwa śląskiego.

 Program:

9.30 – 10.30 Sala Sesyjna „Pod Goruszką” - Urząd Gminy w Jaworzu ul. Zdrojowa 82, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z władzami Gminy Jaworze.

12.00-14.00 Sala Sesyjna - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Placówka Zamiejscowa w Bielsku-Białej ul. Piastowska 40. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem zaproszonych przedstawicieli administracji rządowej, samorządów, organizacji pozarządowych oraz FOŚiGW.

15.30-17.00 Sala Konferencyjna - Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku, ul. Mościckiego 3, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem samorządowców i organizacji pozarządowych z Okręgu Rybnickiego (Subregion Zachodni).

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i dziennikarze zainteresowani udziałem w wyżej wymienionych spotkaniach proszeni są o wysłanie e-maila z informacją do Biura Obsługi Zespołu na adres monika.nowak@sejm.gov.pl lub do przewodniczącego zespołu na adres biuro.poselskie.koperski@gmail.com

Parlamentarny Zespół Antysmogowy składa się obecnie z 21 posłanek i posłów reprezentujących 4 Kluby Parlamentarne działające w Sejmie. Jak podkreśla jego przewodniczący Przemysław Koperski smog jest dzisiaj największą zmorą Polaków. Jak zmora przychodzi wieczorem lub w nocy i dusi, a często też zabija, wszystkich równo, niezależnie od wieku i poglądów politycznych. Obecnie walka o czyste powietrze wymaga natychmiastowego współdziałania rządu, samorządów, NGOs i mieszkańców. Do tej pory odbyły się trzy posiedzenia w trakcie których wysłuchano ekspertów i stron społecznych oraz omówiono działania rządu na rzecz poprawy jakości powietrza i walki z przyczynami i skutkami smogu w Polsce.

Informacja zespołu biura poselskiego Przemysława Koperskiego.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę