Nowy Klub Seniora - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Piękne i funkcjonalne miejsce spotkań mają dla siebie seniorzy w Bielsku-Białej. 

Zlote Lany senior

To Klub Senior+ przy ul. Jutrzenki 20 na osiedlu Złote Łany. Klub został utworzony w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 i rozpoczął działalność 1 stycznia 2020 roku. Inwestycja kosztowała 199.952,95 zł, z czego 150.000 zł pochodziło z dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki.

Klub Senior+ to Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych, będącym w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Miejsce znalazło w nim 30 osób, które mają ukończone 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Seniorzy, którzy tam uczęszczają, mają zajęcia kinezyterapii z fizjoterapeutą, warsztaty z dietetykiem, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, np. z ratownikiem medycznym czy z profesjonalnym instruktorem tańca.

Uczestnicy zajęć Klub Senior+ mogą wziąć udział w warsztatach z zakresu poprawy sprawności umysłowej, tzw. fitnessu dla mózgu, czy zajęciach manualnych. W planach są wyjścia do kina, teatru, organizacja spotkań okolicznościowych, wycieczki oraz integracja z seniorami z innych części miasta. W klubie osoby starsze otrzymują wsparcie pracownika socjalnego i psychologa oraz ciepły posiłek każdego dnia.

Pomieszczenia klubu zajmują w sumie powierzchnię 250m kw, to sala rekreacyjna połączona z jadalnią, sala do odpoczynku, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też sala do ćwiczeń z przyrządami.
Otwarcie nowego obiektu dla seniorów zgromadziło - poza samymi zainteresowanymi - wiele osób. Obecny był prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak, przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu RM Karol Markowski, radni - Maksymilian Pryga, Szczepan Wojtasik, Rafał Ryplewicz, Roman Matyja oraz przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego z naczelnik Ewą Swatek na czele, a także przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany.

- Dużo się mówiło o tym, aby takie klubu powstawały, że to fajne miejsca. Dziś słyszałam od pań, które tu spotkałam, historię. Obie mieszkają na tym osiedlu od 50 lat i dopiero teraz, tu w klubie się spotkały. Dla takich opowieści warto inicjować takie kluby – mówiła podczas otwarcia Agnieszka Moroń, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który sprawuje pieczę nad Klubami Senior+.

Wstęgę podczas otwarcia przecięli wspólnie jedna z seniorek, pani Eugenia, prezydent Jarosław Klimaszewski i radny Maksymilian Pryga, który miał duże zasługi dla wybrania ostatecznej lokalizacji klubu. - To bardzo ważne, że dla wspólnego dobra seniorów potrafimy wszyscy współpracować. Swoją cegiełkę do powstania tego klubu dołożyło i miasto, spółdzielnia mieszkaniowa i rząd. Bez dobrej współpracy tego miejsca by nie było. Po co to robimy? Z czystego poczucia wdzięczności. To wasze pokolenie pracowało na to, jak teraz wygląda nasze miasto. Takie miejsca, jak to, mają przeciwdziałać waszym smutkom, samotności, które często towarzyszą jesieni życia. Chodzi nam o to, abyście po prostu dobrze czuli się w mieście, które przez tyle lat współtworzyliście - mówił prezydent J. Klimaszewski.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę