Parafianie wsparli ośrodek w Czernichowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tej inicjatywie pisaliśmy kilkukrotnie. Dzięki Waszej ofiarności do personelu Ad Finem trafiło wiele niezbędnych środków bezpieczeństwa, higieny, a także produkty spożywcze.

Tytulowa wolontariat Czernichow

W ostatnich dniach trwała zbiórka na rzecz personelu Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Ad Finem w Czernichowie, organizowana przez Wolontariat Misyjny, działający przy Parafii NNMP w Żywcu. We wtorek wolontariat przekazał do ośrodka Ad Finem efekty kwesty. Darczyńcy przekazali sprzęt i środki ochrony osobistej o łącznej wartości około 1200 złotych oraz 3400 złotych w gotówce. Dary zostały już dostarczone potrzebującym, a za zebrane 2100 zł we współpracy z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostały zakupione i dostarczone do Czernichowa kombinezony specjalistyczne z atestem biochemicznym w ilości 14 sztuk. Kwotę 1300 złotych przekazano na zakup 4 pulsoksymetrów.

Za pośrednictwem naszego portalu proboszcz proboszcz Grzegorz Gruszecki kieruje następujące zdania podziękowań dla uczestniczących w zbiórce:

"Wolontariat Misyjny działający przy naszej Parafii NNMP składa serdeczne podziękowania dla mieszkańców Żywca za wszystkie przekazane dary i ofiary, które pomogą Ratownikom Medycznym, pozostałym w pracy pracownikom Ośrodka, wolontariuszom i Siostrom Serafitkom w opiece nad przebywającymi w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie pensjonariuszami."

Caritas się dołącza

W akcji wziął też udział działający przy Diecezji Bielsko-Żywieckiej Caritas, dostarczający wczoraj takie m. in. przedmioty jak: 60 szt. wody mineralnej Muszyna, 1000 szt. rękawiczek ochronnych, przyłbice ochronne - 40 szt., maseczki chirurgiczne jednorazowe - 300 szt., maseczki bawełniane - 200 szt., płyn do dezynfekcji - 30 litów, kombinezony specjalistyczne z atestem - 10 szt.. Wśród darów Caritasu znalazły się też produkty spożywcze (po 20 opakowań), takie jak: herbata, pieczywo, pasta jajeczna,  jajeczna, parówki berlinki, ser gouda, fasolka po bretońsku, wędliny balcerzak, wafle orzechowe. 

Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami adresatami darów byli Ratownicy Medyczni,, Siostry Serafitki i Ojcowie Franciszkanie działający w ŚCODiR. Zdjęcia z przekazania można zobaczyć w galerii pod tekstem.

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę