GOPR na pomoc czeskiej biegaczce pod Babią Górą - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wezwanie dotarło do Stacji Ratowniczej Markowe Szczawiny o godzinie 19:00.

gopr biegaczka

 Jak relacjonują beskidzcy GOPR-owcy pomocy potrzebowała czeska biegaczka, która w trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, opad śniegu i mgła) straciła orientację i nie wiedziała jak dotrzeć do schroniska, w którym czekają na nią przyjaciele. O godzinie 19:20 został wysłany SMS systemowy z prośbą o wsparcie do Sekcji Babiogórskiej, z SR Markowe Szczawiny w rejon poszukiwań wyruszyli ratownicy dyżurni. O godzinie 20:00 na Markowe Szczawiny dotarł samochód terenowy oraz quad na gąsienicach i 8 ratowników jako wsparcie dla dyżurnych. Około 21:00 udało się odnaleźć poszukiwaną w rejonie ruin schroniska Beskidenverein. Dokonano sprawdzenia stanu poszukiwanej, ogrzano pakietami grzewczymi, podano ciepły napój i dodatkowy ubiór. Po wszystkim przystąpiono do sprowadzenia odnalezionej do schroniska na Markowych Szczawinach. Działania zostały zakończone o godzinie 00:20.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę