Lasy zamknięte? Jednak nie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej, w tym w portalach społecznościowych pojawiły się informacje na temat rzekomego zakazu wyjścia do lasu. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych dementuje pogłoski o formalnym zamknięciu tych terenów, odradzając jednocześnie takie wizyty.

rowery lasy

 "Wszystkie lasy w zarządzie RDLP w Katowicach, na terenie województw: Opolskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Łódzkiego i Świętokrzyskiego są na dzień 21 marca 2020 r. dostępne dla mieszkańców.

Wyłączenie dwóch fragmentów Nadleśnictwa Rudziniec, podyktowane jest wyłącznie względami bezpieczeństwa. Po jesiennych silnych wiatrach i przejściu w lutym tego roku wichury „Julia” wciąż znajdują się tam miejsca z powalonymi lub uszkodzonymi drzewami. Po usunięciu drzew zagrażających bezpieczeństwu, również te lasy, będą dostępne dla mieszkańców.

O ewentualnych zamianach, będziemy informować na bieżąco."

To komunikat na oficjalnej stronie RDLP i po 21 marca o żadnych zmianach nie ma mowy. Jednocześnie jednak przypomina się o ogólnie zalecanym pozostaniu w domu w związku z epidemią, a wiele nadleśnictw skróciło lub zupełnie wycofało możliwość przyjmowania interesantów. Główny Inspektorat Sanitarny natomiast powiela informację na temat zasad poruszania się obecnie po lecie. Przedstawiamy poniżej:

las zalety

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę