Podwyżki paliw na remonty dróg? "Nasi" o pomyśle PiS - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PiS chce podwyższyć ceny paliw i finanse te przeznaczyć na remonty samorządowych dróg.  Co na to samorządowcy z Żywiecczyzny?

gas-station-727162 960 720

Do marszałka Sejmu trafił właśnie poselski projekt ustawy powołującej Fundusz Dróg Samorządowych, który ma być finansowany z podwyższenia opłaty paliwowej o 20 groszy. Droższe paliwo ma wspoóc w łataniu dróg, zarówno lokalnych, jak i krajowych.

Gdy uwaga Polaków skierowana była na Donalda Trumpa, posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy o podwyżce podatków. Zawiera on pomysł pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych, z którego mają być finansowane remonty.

Na ten fundusz złożyc się mają użytkownicy dróg. Olej napędowy, benzyna i autogaz mają podrożeć za litr o 20 groszy plus VAT, co razem da 24-25 groszy. Posłowie chcą z tego uzbierać 5 miliardów złotych rocznie.

 - To blef. Nie będę się wypowiadał na ten temat -  odpowiedział wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka pytany przez nas o plany partii PiS. O kwestii tej nie chciał z nami rozmawiać również wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera. Poselską inicjatywę poparł natomiast wójt gminy Koszarawa Władysław Puda. - Każdy pomysł poprawy stanu dróg samorządowych jest dobrym pomysłem. Nieważne skąd pozyska się na to środki finansowe - stwierdził.  

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy też burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. - Z pewnością bardzo potrzebne jest wsparcie remontów dróg gminnych z budżetu państwa, ponieważ sami nie damy sobie z tym rady. Jeśli zawiodą wszystkie możliwości znalezienia innych pieniędzy niż z podwyżki cen paliw, to trzeba by było poważnie zastanowić się nad pomysłem posłów PiS co do wysokości tej podwyżki, a potem sposobów wydatkowania - mówi włodarz miasta i dodaje, że na pewno nie będzie to prosta sprawa. A co wy na to?

Udostępnij

1
-1
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę