Wandale czy happenerzy? Zamaskowane pomniki w mieście - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na stronie społecznościowej Skoczowa można przeczytać krytyczne uwagi włodarzy miasta na temat zainicjowanej kilkukrotnie przez "nieznanych sprawców" akcji zakładania maseczek ochronnych na pomniki miejskie. To o tyle ciekawe stanowisko, że  wielu innych miastach wręcz celowo czyniono takie zabiegi propagatorskie.

Morcinek w masxce

 "10 kwietnia skoczowscy strażnicy miejscy zdjęli maseczki ochronne, które niezidentyfikowani sprawcy założyli na pomnik Gustawa Morcinka, pomnik prof. Józefa Pietera oraz na usta ryby pod figurą Jonasza na Rynku. Dzisiaj kolejne maseczki były założone na pomnikach i Straż Miejska znów musiała je ściągnąć. Drodzy Mieszkańcy, takie działanie jest niczemu nie służącym zaśmiecaniem, które jest wykroczeniem.
Prosimy niezidentyfikowanych sprawców aby już więcej nie zakładali maseczek ochronnych na pomniki. Podczas ich zakładania może dojść do uszkodzenia pomników, a to skutkować będzie wszczęciem postępowania. Maseczki z pewnością bardziej przydadzą się potrzebującym osobom. Przede wszystkim ma ona chronić nas przed zarażeniem. Założona na pomnik nie wskóra niczego, a oddana drugiemu człowiekowi, pomoże zapewnić mu bezpieczeństwo. Będzie to z pewnością mądrzejsze zachowanie.
W związku z tym przypominamy, że w Skoczowie trwa akcja szycia maseczek, które mieszkańcy mogą odbierać nieodpłatnie od sołtysów, przewodniczących rad osiedli oraz bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Maseczki rozdawane są na bieżąco. Zaczynamy od najbardziej potrzebujących, czyli seniorów." - czytamy na stronie FB miasta Skoczów.

Szkodliwość czynu?

Bogata w treść i formę odezwa dotyczy czegoś, co miało miejsce i w innych  miastach stosowane było świadomie. Skoczowskie przybrania pomników można zobaczyć w galerii pod tekstem. Tam też znajduje się fotografia z Pszczyny, na której Urząd Miejski w Pszczynie sam pokazuje Księżna Daisy, przypominając o obowiązku noszenia ich. Wiele pomników i figurek w Wiśle posiada też maski, co można zobaczyć na stronie FB miasta. Kilka lat temu w Żywcu na pomnik Księżnej Marii Krystyny nałożono koszulkę z napisem Konstytucja. Władze nie traktowały tego, jako akt wandalizmu.  

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę