Bielski szpital pediatryczny z nowoczesnym sprzętem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pół miliona zł kosztowało nowe urządzenie medyczne, o które wzbogaciło się wyposażenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Będzie ono wykorzystywane podczas operacji umożliwiając kontrolowanie ich przebiegu.

ramieCRTG

Zakończono postępowanie przetargowe oraz sfinalizowano zakup nowego ramienia C RTG dla bloku operacyjnego Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Nabycie go w dużej mierze wynikało z faktu, iż tego typu urządzenie znajdujące się dotąd na wyposażeniu dziecięcej placówki medycznej zostało wyprodukowane w 2007 roku i było już mocno awaryjne. Zakup był tym bardziej uzasadniony, że Szpital Pediatryczny - kierując się potrzebami małych pacjentów - zwiększył liczbę planowych zabiegów operacyjnych, gdyż spora ich część była w niedalekiej przeszłości odraczana z powodu pandemii. Nowe ramię C RTG kosztowało 499 500 zł, z czego 323 500 zł to środki z dotacji z budżetu Powiatu Bielskiego oraz z gmin: Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice i Kozy, 119 500 zł to finansowe wsparcie udzielone przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., 50 000 zł wsparcie ze strony Miasta Bielska-Białej, a 6 500 zł środki własne szpitala. - Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczący wzrost urazów u dzieci wymagających interwencji operacyjnej. Dlatego ramię C RTG bez wątpienia stanowi ważną część wyposażenia naszego bloku operacyjnego, gdzie wykonywane są procedury z zakresu ortopedii i traumatologii. Sprzęt ten pozwala na wykonywanie zdjęć dowolnego obszaru ciała pacjenta znajdującego się na stole operacyjnym, umożliwiając tym samym kontrolę przebiegu i wyniku operacji w dowolnym momencie. Ramię C RTG, którego dotąd używaliśmy, miało już swoje lata, stąd decyzja o jego wymianie na obecne, nowsze oraz lepsze jakościowo urządzenie - mówi lek. med. Mirosław Harężlak, Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Zastępca Dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw Lecznictwa.

Aut: Mat. prasowe szpitalpediatryczny.pl

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę