Nowa atrakcja turystyczna - Pętla Szczyrkowska - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Szczyrku mają od wczoraj ofertę dla osób, chcących połączyć krótką wędrówkę z podziwianiem górskich krajobrazów. Będzie można przejść około cztery kilometry i pojechać czterema kolejkami na jednym bilecie.

Skrzyczne

Pętla Szczyrkowska, bo taką nosi nazwę, jest inicjatywą dwóch największych ośrodków turystycznych przy ścisłej współpracy z miastem.

Koncepcja Pętli Szczyrkowskiej istotnie wiąże się z sezonem letnim, wtedy to najwięcej turystów decyduje się na górskie wyprawy. Dzięki wprowadzeniu nowego karnetu możliwe jest przemierzenie beskidzkich szlaków w wygodny sposób, korzystając przy tym z infrastruktury Centralnego Ośrodka Sportu oraz Szczyrk Mountain Resort, a więc gondoli i aż 3 kolei kanapowych. Prócz łącznie 6 kilometrów komfortowych przejazdów, Pętla Szczyrkowska obejmuje także malowniczą i stosunkowo łatwą trasę długości 2 km na odcinku Skrzyczne (najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – 1257 m n.p.m.) – Zbójnicka Kopa, a wreszcie również marsz ulicami Szczyrku.


Pętlę Szczyrkowską przemierzyć można posiadając karnet, który obowiązuje na całość trasy, w dodatku w dowolnie wybranym kierunku:

  • z dolnej stacji kolei kanapowej COS na stację pośrednią Jaworzyna i dalej na szczyt Skrzycznego (ul. Myśliwska 45)
  • z dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort na Halę Skrzyczeńską i Kopę Zbójnicką (ul. Salmopolska 53B)

Pierwszy z wariantów pokonania Pętli Szczyrkowskiej przedstawia się następująco:

"Wycieczkę rozpoczynamy pod dolną stacją kolei linowej na Skrzyczne – 537 m n.p.m (ul. Myśliwska 45). Po zakupie biletu na Pętlę Szczyrkowską korzystamy z 4-osobowej kolei kanapowej, która wywozi nas na stację pośrednią Jaworzynę. Tu przesiadamy się do górnego odcinka kolei, także 4-osobowych, wygodnych kanap, docierając nimi na górę Skrzyczne. Osiągamy w ten sposób wysokość 1257 m. n.p.m. w około 30 minut, łącznie poprzez 2 odcinki kolei linowej. Warto spędzić tu trochę czasu, by zachwycać się pięknymi widokami z najwyższego szczytu Beskidów. Po chwilach wytchnienia kolejny krok, a dokładniej zdecydowany krok, kierujemy na północny-wschód, wychodząc z ostatniego peronu kolei linowej przemierzamy ok. 1,5 km, w stronę Zbójnickiej Kopy, podziwiając zapierające dech w piersiach górskie widoki. Stąd zjeżdżamy kanapą na Halę Skrzyczeńską, usytuowaną na poziomie 1000 m n.p.m. Znajduje się w tym punkcie wyprawy restauracja Kuflonka, w której można skorzystać ze zniżek otrzymanych przy zakupie biletów, a przy okazji podziwiać urokliwy krajobraz. W dół, z powrotem do Szczyrku, można zjechać komfortowo 10-osobową gondolą." - głosi propozycja Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. 

Cennik biletów dla pętli:

Pętla Szczyrkowska (4 odcinki | 2xSMR + 2xCOS)
 DorosłyJunior/SeniorDziecko
Kasa 59 48 42
Online z GOPASS 49 40 35
Karta Górala 51 41 36
Karta d. rodziny 48 39 34

mapka petla

Udostępnij

9
+6
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę