Szczególna galeria w Jeleśni - dźwiękowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od kilku dni w Jeleśni działają artyści z Wrocławia. Jutro (sobota 12 września) nastąpi zwieńczenie ich działań.

9sil gl

Fundacja 9sił gości artystów z Wrocławia: Pawła Romańczuka i Igora Gawlikowskiego, którzy przygotowują ciekawą, interaktywną instalacje muzyczną. 

Galeria Dźwięków

Projekt " Galeria dźwięków" realizowany w 2020 roku przez Fundację 9sił współfinansowany jest ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój-edycja 2020 oraz dotowany z budżetu Urzędu Gminy Jeleśnia i wspierany w ramach Stypendium Ministra Kultury. Instrument tworzony przez wrocławskich artystów to interaktywna instalacja zbudowana z drewna, aluminium, metalu. Gra na plenerowym instrumencie będzie przywodzić na myśl klimat góralskich dzwonków zawieszonych na owczych szyjach i rozbudzi wyobraźnię, która zabierze nas na pachnące hale i górskie szlaki, gdzie wypędzało się owce podczas (wiosennego i jesiennego) redyku.

"Pierwszy dzwonek"

Już na jutro (sobota) na godz. 11.00 Fundacja 9sił zaprasza do Jeleśni na teren "Starej Plebanii" (obok kościoła), gdzie nastąpi prezentacja pracy artystów: Pawła Romańczuka, Igora Gawlikowskiego. Na dzisiejszy wieczór natomiast zaplanowana jest próba generalna.

- Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym projektem. Każdy będzie mógł nie tylko zobaczyć i usłyszeć na czym polega, ale też zagrać na tym niecodziennym instrumencie - mówi prezes Fundacji 9sił Monika Wróbel - Fąfrowicz.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę