GOPR poszukiwał zaginionego mężczyzny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W czwartek (10 września) tuż przed 16:00 do CSR w Szczyrku zadzwonił mężczyzna, informując że jego 75-letni wujek przed południem wyszedł na grzyby w rejonie Oblaka (pasmo Policy) i do tej pory nie wrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Mężczyzna leczy się na cukrzycę i powinien kilka godzin wcześniej zażyć leki. Nie zabrał ze sobą telefonu, ani nie był przygotowany na pogorszenie pogody, które w międzyczasie nastąpiło (opad deszczu, mgła, spadek temperatury).

Poszukiwania GOPR

 "W rejon zgłoszenia wyruszyli dyżurni z Markowych Szczawin (quad + karetka terenowa GOPR). Ze względu na miejsce poszukiwań poproszono również o wsparcie ratowników z Grupy Podhalańskiej GOPR. Z Centrali wyjechał VW Crafter - mobilne centrum dowodzenia wraz z 3 ratownikami i 2 quadami na przyczepie. Obecni na miejscu ratownicy przeprowadzili szczegółowy wywiad i rozpoczęli działania poszukiwawcze w terenie: w wyznaczone sektory udali się ratownicy na quadach oraz patrole piesze (GOPR+Straż). W terenie działał również zespół przewodnik Aleksander Karkoszka i pies Gaja.

O godz. 19:45 otrzymaliśmy informację o pojawieniu się poszukiwanego w jednym z domów w Skawicy. Ratownicy dotarli do mężczyzny, który przyznał, że stracił orientację w terenie i szczęśliwie udało mu się po kilku godzinach dotrzeć do zabudowań. Lekko wychłodzony, ale w ogólnym stanie dobrym został przekazany rodzinie. O godz. 21:00 wszystkie zespoły powróciły z wyznaczonych do przeszukania sektorów. Wyprawa została zakończona powrotem do Centralnej Stacji Ratunkowej o 23:45. W poszukiwaniach wzięło udział łącznie 46 osób." - informują beskidzcy GOPR-owcy.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę