Wiceminister ze wsparciem dla Istebnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Michał Wójcik zabrał głos w sprawie uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. Zapowiedział też przyjazd nad granicę.

Wojcik Istebna

Jesienią roku Rada Gminy Istebna przyjęła uchwałę w sprawie powstrzymania "ideologii LGBT". Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach zaskarżył ją Rzecznik Praw Obywatelskich. Sąd w połowie lipca br. stwierdził nieważność uchwały. Uznał, że samorząd przekroczył uprawnienia i podjął ją z naruszeniem prawa. Uznał też, że uchwała dyskryminuje osoby o innej niż heteroseksualna orientacji i tożsamości seksualnej. Wyrok nie jest prawomocny. Rada Gminy Istebna zdecydowała jednak, żeby nie składać skargi kasacyjnej. Jak się okazuje, mimo to sprawa nie musi się na tym kończyć.

Przybywa obrońców uchwały

Od jakiegoś czasu słychać coraz liczniejsze głosy wspierające wcześniejszą decyzję władz Istebnej. Minister Zbigniew Ziobro zapowiadał dla gmin z tymi uchwałami pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, które miałyby rekompensować braki dotacji unijnych. Wspiera też organizacja Ordo Iuris. Dziś do wybrzmiał kolejny głos ważnego polityka w tej sprawie.

 "W poniedziałek wystąpię do Prokuratora Generalnego o skierowanie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Chodzi o unieważnienie przez sąd uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. To odpowiedź na prośby mieszkańców gminy Istebna." - poinformował dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

To jeszcze nie wszystko, co tyczy się Trójwsi. Wójcik zapowiedział też w rozmowie z Polską Agencją Prasową na poniedziałek konferencję prasową na ten temat, właśnie w Istebnej. Mieszkańcy mają mieć wtedy możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec decyzji sądu poprzez składanie podpisów pod petycją.

Częsty gość?

Dla wiceministra Wójcika Trójwieś to nieobce miejsce. Gościł tam między innymi w lutym tego roku. Jako członek rządu, przecinał w tej niewielkiej miejscowości gminnej wstęgę otwarcia bezpłatnego Punkt Konsultacji Prawnych, mającego funkcjonować dwa dni w tygodniu. Pisaliśmy o tym wydarzeniu TUTAJ.

Udostępnij

0
-12
12
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę