Piknik pod głową konia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 25 września br. na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy odbył się piknik inaugurujący działalność Centrum Edukacji Ekologicznej ARKA, które swoją siedzibę znalazło w wyremontowanym budynku „Pod Głową Konia”.

Pod glowa konia tyt2

Beneficjentem zrealizowanego projektu jest Powiat Żywiecki, natomiast przedsięwzięcie realizowane było przez Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.

W oficjalnej części wydarzenia CEE ARKA wzięli udział między innymi przedstawiciele: Sejmiku Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratorium Oświaty, Miasta Żywca, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, fundacji i stowarzyszeń. Zaproszeni goście oraz młodzież uczestnicząca w pikniku  mieli możliwość udziału w grach, zabawach oraz warsztatach ekologicznych.

Główne linie tematyczne działalności Centrum Edukacji Ekologicznej „Arka” to: pszczoły, zioła i rośliny miodne, ekologia i środowisko, segregacja odpadów i recycling. W ramach swojej działalności Centrum będzie się koncentrować na innych tematach związanych bezpośrednio i pośrednio z ekologią, ochroną przyrody i bioróżnorodnością (gatunki chronione, niska emisja i OZE, rolnictwo ekologiczne, recycling - drugie życie odpadów). Zastosowane rozwiązania będą miały charakter przede wszystkie edukacyjno-zabawowy oraz będą uczyć szeroko rozumianej ekologii i poszanowania środowiska naturalnego w sposób atrakcyjny, zachęcający do aktywności i wdrażania rozwiązań i pomysłów prezentowanych w Centrum. Oferta Centrum kierowana będzie zarówno do osób młodych (dzieci i młodzieży w wieku szkolnym), jak również dla dorosłych.

Realizacja projektu wymagała między innymi zagospodarowania ok. 7,5 ha terenu. Całkowity koszt projektu to 4,8 mln. złotych. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków ze środków Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę