Myśleli że są w Niemczech, a to Bielsko-Biała - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

28 listopada funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch Marokańczyków, którzy ukryci pod naczepą tira próbowali dostać się nielegalnie do Niemiec.

Straz graniczna 2

 Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów z Bielska-Białej o dwóch cudzoziemcach ujawnionych w pobliżu bielskiego centrum handlowego, znajdującego się w bezpośredniej bliskości trasy szybkiego ruchu. Przybyli na miejsce pogranicznicy ustalili, że mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Maroka. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali zatrzymani.

Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego, potwierdzono marokańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Cudzoziemcy oświadczyli, że ukryli się pod naczepą polskiej ciężarówki jadącej z Węgier. Myśląc, że dotarli już do Niemiec wydostali się spod ciężarówki w czasie postoju pojazdu.

Wobec Marokańczyków wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy RP, wobec Marokańczyków wszczęto postepowanie karne z art. 264 § 2 kodeksu karnego. Przesłuchani w charakterze podejrzanych cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę