Żywiec wspomoże Wody Polskie w sprzątaniu „morza plastiku” - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ostatnich dniach w internecie pojawiło się sporo  filmików dotyczących zanieczyszczenia ujścia rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego ogromnymi ilościami plastiku. Miasto Żywiec postanowiło wesprzeć właściciela terenu Wody Polskie w zakresie przywrócenia na tym miejscu porządku. Żywiecki Urząd Miejski w stałym kontakcie z tą instytucją.

Smieci nad Jeziorem 01

–  Wiemy, że część terenu została już uprzątnięta. Jednak intensywne opady deszczu, które towarzyszyły nam przez ostatnie dni, sprawiły, że nie mogła być dalej kontynuowana. Bierzemy pod uwagę sygnały ekologów, którzy zwracają uwagę na sezon lęgowy ptaków oraz inne okoliczności, dlatego też kolejne akcje sprzątania tego terenu odbędą się, gdy opadnie poziom wód (obecny uniemożliwia kontynuowanie akcji) oraz gdy nie będzie zakłócało to rytmu natury. Jednocześnie zwracam uwagę, że śmieci te nie pojawiły się tam same. Problem ujścia rzeki Soły to tak naprawdę kwestia śmieci, które napływają z wszystkich jej dopływów, dlatego apeluję do wójtów wszystkich gmin powiatu żywieckiego o to, by zadbali o czystość brzegów potoków i rzek przepływających przez ich gminy – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Czyste wody to nasz wspólny obowiązek. Kolejną akcję sprzątania jeziora planowano m.in. wspólnie z Wodami Polskimi już na 28 maja.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę