Wolne niedziele - skorzystają Czesi i Słowacy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebawem faktyczny początek „wolnych niedziel”. Jak ta nowość zostanie przyjęta? Czy inicjatywa okaże się zgodna z założeniami?

Jaja

Najbliższa niedziela, 11 marca, będzie pierwszą z tych, zaplanowanych jako niehandlowe. Po oficjalnej informacji o nich pojawiały się różne propozycje, a to na wykorzystanie tego czasu, a to na poradzenie sobie z tematem niedzielnych zakupów pomimo zakazu. Przypomnijmy, że spółka Koleje Śląskie zaoferowała tańsze przejazdy w niektóre z tych dni, w tym i 11 marca, o czym pisaliśmy TUTAJ. Czeski przewoźnik Leo Express natomiast zaprasza na zbiorowe przejazdy na zakupy do Czech. W tym kontekście warto podkreślić, że pod tym względem nasz region ma dogodne położenie, niedaleko granicy. Dla potrzebujących pozostaje więc możliwość przejazdu za nią w celach handlowych i ciekawe ilu Polaków z takiej możliwości skorzysta?
Nie bez związku z tematem pozostaje ten fakt, że od kilku lat Słowacy, a znacznie bardziej nawet Czesi, dokonują liczne zakupy w polskich marketach budowlanych. W czeskie święta i niedziele większość kupujących stanowiła w nich klientela zza południowej granicy. To też będzie pewne novum.
A to pełny zestaw niehandlowych niedziel w bieżącym roku:
Marzec – 11, 18.
Kwiecień – 1, 8, 15, 22.
Maj – 13, 20.
Czerwiec – 10, 17.
Lipiec – 8, 15, 22.
Sierpień – 12, 19.
Wrzesień – 9, 16, 23.
Październik – 14, 21.
Listopad – 11, 18.
Grudzień – 9.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę