Tatrzańska Świątynia Lodowa –  wyjątkowa budowla na jubileusz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Tatrach Wysokich już po raz dziesiąty można zwiedzać Tatrzańską Świątynię Lodową!

Jubileuszowy rok najczęściej odwiedzanej zimowej atrakcji w Tatrach niesie się nie tylko w duchu wyjątkowej budowli sakralnej, ale po raz pierwszy zwiedzający mogą przeżyć jeszcze jedno niepowtarzalne doznanie. 

Zima w Tatrach Wysokich tradycyjnie już oznacza możliwość zwiedzania Tatrzańskiej Świątyni Lodowej. Motywem przewodnim jubileuszowej dziesiątej edycji najczęściej odwiedzanej zimowej atrakcji w Tatrach stała się wyjątkowa budowla sakralna –Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie. 

- Zręczne ręce artystów pod kierownictwem Adama Bakoša stworzyły lodową budowlę, która kryje w sobie wiele symboliki. Jest symbolom symbolem drogi pełnej cierpienia, którą przeszedł Jezus na Drodze Krzyżowej, symbolem pokoju ukazanym poprzez kaplice różnych wyznań świata i jednocześnie symbolem odwagi zwiedzających, którzy po raz pierwszy w historii Tatrzańskiej Świątyni Lodowej mogą wejść między lodowe ściany budynku -  mówi kierownik ośrodka górskiego Tatry Wysokie i jednocześnie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej - Lukáš Brodanský.

Tatrzańska Świątynia Lodowa zbudowana z 225 ton lodu..

- Mimo że branża turystyczna w ostatnich latach wcale nie ma lekko, wszyscy wierzymy, że zima przyniesie nam nie tylko więcej radości, ale też więcej turystów. Zrobiliśmy wszystko, aby na narty i wypoczynek w Tatrach przyjechali nie tylko goście ze Słowacji, ale także z innych okolicznych krajów, takich jak Czechy, Polska, Węgry i kraje bałtyckie - poinformowała dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Region Tatr Wysokich Lucia Blašková.

W poprzednich latach odwiedzający Hrebieniok mogli podziwiać lodowe podobizny budowli z całego świata, m.in. Katedrę św. Jakuba w Santiago de Compostela, Kościół Zmartwychwstania Chrystusa w Sankt Petersburgu, Katedrę Notre Dame w Paryżu, Sagrada Familia w Barcelonie, Bazylikę św. Piotra w Rzymie wraz z kolumnadą Berniniego i inne. Na Hrebieniok można dotrzeć kolejką linowo-terenową ze Starego Smokowca lub pieszo po szlaku turystycznym.

Tatrzańska Świątynia Lodowa będzie otwarta codziennie do Świąt Wielkanocnych (16.04.2023). Wstęp dla zwiedzających jest jak zwykle bezpłatny.

Tatrzańska Świątynia Lodowa po raz kolejny powstała przy wsparciu finansowym Ministerstwa Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej. Więcej informacji o godzinach otwarcia oraz inne niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.regiontatry.sk i www.vt.sk

326213052 853612592607029 8724472493225556272 n

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę