Polityka senioralna miasta. Dziś pierwsze ze spotkań - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś, 14 lutego, zorganizowane zostanie pierwsze ze spotkań odbędzie się już 14 lutego w godzinach 9:00-10:00 i 15:30-16:30 w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji (Zofii Kossak-Szatkowskiej 6). Na jaki temat? Przede wszystkim uczestnicy  porozmawiają o działaniach, które towarzyszą realizowanej w Cieszynie polityce senioralnej, między innymi w obszarze dostępności, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, infrastruktury i komunikacji miejskiej.


- Porozmawiamy również o wyzwaniach wynikających z procesu starzenia się ludności, ale również o celach i kierunkach działań Polityki Senioralnej Gminy Cieszyn na lata 2023-2026. Do udziału w spotkaniach szczególnie zapraszam cieszyńskich Seniorów - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Polityka senioralna jest dziś jednym z priorytetowych obszarów działań wielu polskich miast. 

- W naszym mieście nie chcemy jej jednak oprzeć jedynie na pięknie brzmiących hasłach i sloganach, ale przede wszystkim zależy nam na tym, by znalazła ona swoje odzwierciedlenie w realnych działaniach, które przyniosą oczekiwane przez nas efekty. Pierwszym krokiem ku temu stała się przeprowadzona w naszym mieście ankieta, która dedykowana została osobom powyżej 60 roku życia. Celem badania, które rozpoczęło się 2 maja i trwało do 3 czerwca 2022 r., była analiza sytuacji i potrzeb osób w wieku senioralnym, zamieszkujących na terenie Cieszyna. I co najważniejsze, działanie to (mam tu na myśli przeprowadzoną ankietę) stało się przyczynkiem do rozmów – nie tylko z osobami w wieku senioralnym, ale również z młodszym pokoleniem mieszkańców, z rodzinami osób starszych i ich opiekunami. A podstawą dobrej komunikacji i zrozumienia, jak wiemy, jest właśnie dialog - wyjaśnia Gabriela Staszkiewicz.

Warto nadmienić, że respondentami biorącymi udział w badaniu ankietowym byli w przeważającej części seniorzy zamieszkujący z rodziną bądź innymi osobami (60,6 %). Dlaczego więc, wskazując w ankiecie na problemy, z jakimi muszą się mierzyć, tak często pojawiały się słowa „samotność” i „izolacja”? To pytanie, nad którym warto się dłużej zastanowić. Ankieta przyniosła również informacje dotyczące tematu aktywności edukacyjnej, społecznej, kulturalnej i fizycznej. Z pełnymi wynikami badań można zapoznać się na stronie internetowej Cieszyna www.cieszyn.pl w zakładce "Dla Seniora".

 

 

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę