Baner z pielgrzymką przed dzwonnicą - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Baner reklamujący pieszą pielgrzymkę do Częstochowy zniknął z żywieckiej dzwonnicy i postawiony został … przed dzwonnicą.  

20170727 081250

Jak informowaliśmy już wcześniej, baner reklamujący pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, który do niedawna wisiał na dzwonnicy umieszczony został w tym miejscu przez proboszcza żywieckiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny bez wymaganej zgody konserwatora zabytków. Po drugiej ingerencji pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach, proboszcz usunął plakat. Wpadł na inny pomysł promocji pielgrzymki. Baner wsparty drewnianą konstrukcją postawił przed dzwonnicą. Dzięki temu wieść o wyprawie do Częstochowy się niesie, a konflikt proboszcza z urzędnikami się skończył.

- W takiej formie pielgrzymka może być reklamowana, plakat nie znajduje się bowiem na dzwonnicy i nie ma możliwości, by spowodował uszkodzenie zabytku - tłumaczy Mirosław Rymer, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach.  

 

O spornym plakacie na żywieckiej dzwonnicy pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę