„Grób umarł” - szokujące informacje na mogiłach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na grobach znajdujących się na żywieckim cmentarzu Przemienienia Pańskiego pojawiły się kartki z napisem „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że grób umarł. To miejsce pochówku przejdzie na własność parafii. Proszę o kontakt z administratorem cmentarza”. W taki sposób żywiecka parafia przypomina o zaległych opłatach za grób na cmentarzu.Niektórzy odwiedzający mogiły swoich bliskich są zszokowani.

20526573 2057886904432390 1181272589 n  kopia

-Jestem zbulwersowany taką formą egzekwowania płatności za grób - mówi Włodzimierz Zwierzyna z żywieckiego stowarzyszenia „Prowincja”. Dlaczego parafia w tak kontrowersyjny sposób przekazała informacje o zaległych płatnościach?

-Nekrologi to tak naprawdę jedyna skuteczna forma dotarcia do społeczeństwa. Zauważyłem, że ludzie przechodzący obok kościoła zwracają uwagę głównie na klepsydry, nie na inne ogłoszenia - tłumaczy Rafał Trela, kierownik cmentarza Przemienienia Pańskiego. Nasz rozmówca przyznaje, że spotkał się z różnymi opiniami na temat tego pomysłu, ale jak podkreśla, od czasu umieszczenia kartek na grobach kancelaria parafialna pęka w szwach. Rafal Trela tłumaczy, że niebawem przeprowadzona będzie inwentaryzacja miejsca spoczynku zmarłych, stąd przegląd grobów. - Przy okazji tych działań zobaczyliśmy, że wiele mogił jest nieopłaconych - mówi. Jak informuje nasz rozmówca, na cmentarzu Przemienienia Pańskiego znajduje się 20 tys. mogił. Opłata za grób wynosi 20 zł na rok. - To naprawdę niewielka kwota, ale ludzie często zapominają o jej opłaceniu.

Kolejną akcję przypominającą o opłatach za groby żywiecka parafia planuje od dnia Wszystkich Świętych. Czy w takiej samej formie? - Nie,  nekrologi wzbudziły zbyt dużo kontrowersji, zastosujemy delikatniejszy przekaz, myślimy jeszcze jaki - mówi Rafał Trela i dodaje, że administrator cmentarza zacznie przejmować nieopłacone groby od przyszłego roku.

Udostępnij

6
-6
12
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę