Cudzoziemcy przekazani Polsce w Zwardoniu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej, wczoraj miało miejsce przekazanie stronie polskiej przez Austriaków 25 cudzoziemców. Większość z nich starała się wcześniej w Polsce o ochronę międzynarodową.

Stacja kolejowa Zwardoń

 Akcja miała miejsce w okolicy dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Wśród przekazanych cudzoziemców było dwadzieścioro dwoje Rosjan narodowości czeczeńskiej, Białorusin, Gruzin oraz Hindus. Obcokrajowcy starali się uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, lecz już wcześniej starali się o taką ochronę lub o pobyt w Polsce. Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi, w myśl których zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.
W trakcie prowadzonych czynności służbowych wszyscy obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej oraz obywatel Gruzji złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o ochronę międzynarodową. W stosunku do dwóch pozostałych cudzoziemców, Białorusina i Hindusa, którzy nie złożyli takich wniosków, wszczęte zostały postępowania administracyjne o wydanie decyzji zobowiązujących ich do powrotu.
Przekazani obcokrajowcy umieszczeni zostali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców bądź skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę