Pałac w Rajczy - powstaje pawilon! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Rajczy, mieszczący się w Pałacu Lubomirskich, przeżywał niedawno kłopoty. Dotychczasowa siedziba  okazała się nieprzystosowana do współczesnych wymogów, stawianych takim obiektom, o czym pisaliśmy TUTAJ. Miał powstać nowy pawilon, ale brakowało części wymaganej kwoty. Czy udało się Starostwu Powiatowemu ją uzyskać i jak postępy wyglądają obecnie?

Pałac w Rajczy 3

Starostwo Powiatowe w Żywcu planowało wybudowanie na terenie obiektu pałacowo – parkowego dodatkowego budynku, który pomieści co najmniej 50 łóżek. Kwota, jaka była potrzebna na inwestycję, to 2 miliony złotych, a konieczny termin ukończenia to 31 grudnia 2017. W czerwcu jedynym oferentem w przetargu była żywiecka firma WODPOL, deklarując kwotę niezbędną do wykonania robót 2,24 mln, podczas gdy Starostwo Powiatowe w Żywcu miało do dyspopzycji niższą, bo 2,1 mln zł. O to czy udało się pozyskać resztę i co z budową, zapytaliśmy w "Starostwie":

- Brakująca kwota została przekazana na realizację inwestycji decyzją Zarządu Powiatu. W chwili obecnej budowa pawilonu osiąga stan surowy otwarty – trwają roboty związane z pokryciem dachowym. Następnym etapem będzie montaż okien i drzwi oraz roboty wewnętrzne. Z uwagi na warunki pogodowe w chwili obecnej prace są utrudnione - poinformował rzecznik starosty Dariusz Szatanik.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę