Nowy sprzęt medyczny - 50 tys. zł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 29 grudnia 2017 roku zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Węgierskiej Górce został wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

KAretka

Wysokiej klasy sprzęt medyczny został zakupiony z dotacji przyznanej przez Śląski Urząd Wojewódzki. Po raz pierwszy zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Jeleśni  użył aparatu do mechanicznej kompresji klatki piersiowej EASY PULSE 22 lutego 2017 roku  do biegacza, który wskutek wyczerpania organizmu doznał zatrzymania krążenia na szczycie Pilska. Biorąc pod uwagę uwarunkowania środowiskowe, w których przychodzi działać zespołom ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego ZZOZ w Żywcu oraz dotychczasowe bardzo dobre doświadczenia wynikające z zastosowania będących na wyposażeniu  urządzeń  do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, niezbędne stało się  wyposażanie w tego typu urządzenia również inne zespoły ratownictwa. Obecnie urządzenie posiadają zespoły podstawowe stacjonujące w Jeleśni, Żywcu i Węgierskiej Górce. Koszt urządzenia to ok. 50 000zł.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę