Dla ratowania życia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzęt ratujący życie, wart ponad 35 tyś zł, w piątek trafił do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Lipowa.

Sprzet Lipowa

Kilka tygodni temu w Katowicach wójt gminy Lipowa Jan Góra podpisał umowę, związaną  z pozyskaniem przez gminę 35 630,10 zł (wkład własny Gminy Lipowa 1% tj. 359,9) na sprzęt dla jednostek OSP. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Przemysława Jagosza - Komendanta Gminnego OSP Lipowa, oraz władz gminy.

Pozyskane środki pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości (Ministerstwo Sprawiedliwości) w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

W piątek w budynku Urzędu Gminy Lipowa nastąpiło przekazanie jednostkom OSP z terenu gminy Lipowa nowoczesnego sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi, w postaci czterech defibrylatorów do ratowania życia, 3 specjalistycznych toreb ratowniczych oraz szyn tzw. kramerów. OSP Lipowa otrzymała dodatkowo piłę, która została kupiona  z budżetu gminy.

- Jednostki OSP, które są praktycznie w każdym sołectwie zawsze są pierwsze na miejscu wypadków czy innych zdarzeń. Dlatego powinny dysponować jak najlepszym sprzętem. Wszystko jednak wiąże się z kosztami. Dlatego cieszy te kilka zakupionych ze środków zewnętrznych urządzeń, zwłaszcza defibrylatory. Jak tylko nadarzy się okazja to ponownie będziemy starać się o środki zewnętrzne dla naszych jednostek. – powiedział Jan Góra wójt gminy Lipowa.

Sprzęt ten zdecydowanie poprawi skuteczność działania strażaków ochotników, którzy będą mogli jeszcze sprawniej i skuteczniej działać i służyć mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych, ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę