Starosta apeluje do mieszkańców w sprawie pracowników medycznych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powodem apelu stały się informacje o dyskryminowaniu personelu medycznego w powiecie żywieckim.

Andrzej KalataFB

 Starosta żywiecki Andrzej Kalata zwrócił się do mieszkańców z następującymi słowami:

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie docierają do mnie bardzo niepokojące informacje o niedopuszczalnym traktowaniu personelu medycznego w miejscach publicznych.

Chciałbym zaapelować do tych wszystkich „idiotów”, którzy pozwalają sobie na atakowanie pracowników żywieckiej służby zdrowia lub na niewłaściwe komentarze pod ich adresem.  

Wyrażam całkowitą dezaprobatę dla takiego postępowania które dyskryminuje tych ludzi, a szczególnie takie, które traktuje pracowników ochrony zdrowia jak trędowatych, uniemożliwiając im zrobienie zakupów. Mam jednak oczywiście nadzieję, że te skandaliczne zachowania to tylko niewielki margines.

Pamiętajcie, że choroba nie wybiera! Dzisiaj kiedy koronawirus zdominował codzienne życie oraz zagraża naszemu zdrowiu i życiu, pracownicy służby zdrowia z wielką determinacją i odwagą walczą z pandemią. Każdy z nas i w każdej chwili może potrzebować ich pomocy, a oni tej pomocy nie odmówią.

Zwracam się do Mieszkańców Powiatu Żywieckiego i apeluję żeby reagować w odpowiedni sposób na ewentualne ataki wobec środowiska medycznego. Moim zdaniem jesteśmy winni tym osobom ogromną wdzięczność i szacunek za godną naśladowania postawę obywatelską w wykonywaniu tej niezwykle odpowiedzialnej pracy mimo ponoszonego ogromnego ciężaru ryzyka, dla dobra całego naszego społeczeństwa!

Starosta Żywiecki

Andrzej Kalata

Udostępnij

8
+8
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę