Są pieniądze na nowy blok - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu będzie miało nowy blok operacyjny.

Sala Ustron

Inwestycja będzie kosztowała ponad  11 milionów złotych. Ponad 10 mln zł  Centrum Reumatologii otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dodatkowo wyposażone zostaną oddziały reumatologii. Te inwestycje kosztować będą ponad 1 mln zł. Znaczące wsparcie w wysokości 846 069,60 zł również zostanie przekazane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

W pełni zmodernizowany Blok Operacyjny i nowoczesny sprzęt dla oddziałów reumatologicznych – to projekty Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu, które uzyskały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Inwestycje będą możliwe do zrealizowania, dzięki zwiększeniu alokacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dziękuję Zarządowi Województwa z Marszałkiem Wojciechem Saługą na czele za zrozumienie i dostrzeżenie potrzeb ustrońskiego szpitala - powiedziała Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar.

Modernizacja Bloku Operacyjnego to jedno z priorytetowych zadań dla Centrum Reumatologii. W ramach projektu powstaną dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę bloku operacyjnego wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. 

Równie ważne jest doposażenie oddziałów reumatologii. W ramach projektu zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Jednym z głównych jest wyposażenie szpitala w kriokomorę do ogólnoustrojowej terapii. Ze wsparciem środków z funduszy europejskich zakupiony będzie też aparat do USG w formacie 3D, aparaty EKG, urządzenia do analizy ruchu, aparaty do elektroterapii ponadto łóżka szpitalne i ortopedyczne. Dodatkowo przewidziany jest zakup pompy infuzyjnej, spirometru, przenośnego defibrylatora oraz wózka zabiegowego.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę