Po prostu syf. "Gdzie są władze?" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powinno być miejscem wypoczynku nad wodą czy atrakcją dla wędkarzy. Ci zresztą zaglądają nad Jezioro Żywieckie nawet z głębi kraju i nierzadko odjeżdżają z – delikatnie rzecz ujmując – mieszanymi odczuciami.

Foto 010

Takie same odczucia towarzyszyły nam, trafiając na wpis w najpopularniejszych z portali społecznościowych, pod hasłem Jezioro Żywieckie, poczyniony przez gościa z dosyć odległego Białegostoku oraz zdjęcia pod tym postem.

"Jeżeli zastanawiacie się nad wyjazdem nad Jezioro Żywieckie na wakacje, to popatrzcie w jakim śmietniku będziecie się kąpać/łowić! To tylko kilka zdjęć... Gdzie są władze? Burmistrz, starosta, radni? Takiego wysypiska śmieci nie widziałem w jeziorze i nad jeziorem w żadnym miejscu w Polsce! Zdjęcia zrobione od tzw. Kawiarenki do wału w okolicy knajpy Źródełko. Kwestii nadmiernego spuszczenia wody już nie komentuję...

.....Jezioro Żywieckie to piękne miejsce w Beskidzie i aż przykro na to co się dzieje na brzegach patrzeć. Mnie, jako osobę z zewnątrz, bardzo to wkurzyło. Sam dbam o przyrodę i szkoda, że tak piękne miejsca w Polsce zamiast zachwycać, wywołują odruch odwrotny.” napisał Dominik Siergiejko – udostępnił również swoje ilustracje z naszego terenu (galeria).

Nie jest to jedyna relacja znad Jeziora Żywieckiego w internecie. O innej, wywołującej udczucia jeszcze bardziej mieszane, napiszemy już jutro.

Warto w tym miejscu dodać Gmina Czernichów organizuje sprzątanie Jeziora Międzybrodzkiego i części Jeziora Żywieckiego. Chętnych zaprasza na sobotę 3 czerwca.

 W sprzątaniu wspierać, albo wręcz przewodniczyć będą: GOKiS Czernichów; Społeczna Straż Rybacka, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych: Bielsko-Biała Hałcnów, Kobiernice, Czaniec, Porąbka, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie. Zbiórka w sobotę, 3 czerwca o godz. 8.00 przy ośrodku LOK w Międzybrodziu Bialskim.

Akcja odbywać się będzie po raz drugi. Sprzątano już w zeszłym roku i zebrano aż 15 ton śmieci. Pytanie o iskrę dla takiej inicjatywy byłoby zbyt banalne i oczywiste, wszyscy przecież widzą, jak wyglądają brzegi po zimie. Jeśli już, to pewien żal można wyrazić, że nie ma jeszcze tego typu inicjatywy, obejmującej też całe Jezioro Żywieckie. Jest przecież jedną z wizytówek naszego regionu, alternatywą dla gór i lasów.

 

Udostępnij

9
+8
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę