Bezpłatny alkomat w Wiśle - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Komisariacie Policji w Wiśle zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. To kolejny ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Alkomat Wisla

Nowoczesny Alkomat AL-4000, to urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Alkomat został zakupiony i przekazany przez władze samorządowe miasta Wisły. Całkowity koszt zakupu sprzętu to 2990 zł. Do alkomatu zakupione zostały również niezbędne ustniki oraz przekazane materiały promujące trzeźwość wśród kierowców.

- Podejmujemy wspólne działania z policją, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców i turystów. Alkomat to kolejny krok w tym kierunku. Jestem przekonany, że możliwość zbadania swojego stanu trzeźwości zachęci kierowców, by zanim wsiądą za kółko, sprawdzili czy mogą prowadzić pojazd. A wiadomo, że im mniej nietrzeźwych na drodze, tym bezpieczniej – powiedział Burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Zakup urządzenia zainicjował dzielnicowy wiślańskiego komisariatu sierż. sztab. Bogusław Bury, który zauważył taką potrzebę ze strony ludzi, głównie turystów, którzy przychodzili do komisariatu sprawdzić stan trzeźwości. Chcieli być pewni, że zgodnie z prawem mogą zasiąść za kierownicą pojazdu. To urządzenie na pewno służyć będzie społeczeństwu, ale też ułatwi pracę policjantom, którzy każdego dnia przeprowadzali nawet kilkadziesiąt takich badań. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni komisariatu w Wiśle. Teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym jednostki. Badanie jest proste i bezpłatne. Wystarczy jedynie pobrać z urządzenia jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik.

Komisariat w Wiśle znajduje się przy ul. 1 Maja 44A.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę