Pediatryczny podsumował miniony rok - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Hospitalizacji w najbliższych miesiącach ma przybyć. Ile ich było w roku 2018? Przeczytajcie.

pacjenci

Dane statystyczne za 2018 rok dotyczące liczby przyjętych pacjentów jasno dowodzą, że Szpital Pediatryczny stanowi bardzo ważny punkt na medycznej mapie Bielska-Białej i całego Podbeskidzia. A wszystko wskazuje na to, że w tym roku hospitalizacji będzie jeszcze więcej.

W ubiegłym roku w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej hospitalizowano 6204 pacjentów. Największa ich liczba, 2576, trafiła na Oddział Pediatryczny. Na Oddziale Chirurgicznym hospitalizacji było 1649, na Oddziale Niemowlęcym 1137, a na Pododdziale Otolaryngologii Dziecięcej 757. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci zakończył 2018 rok z liczbą 56 hospitalizacji, a otwarty pod koniec ubiegłego roku Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży miał 29 pacjentów. Łącznie w szpitalu miały więc miejsce 6204 hospitalizacje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ta liczba wzrośnie. Powody są dwa.

- Po pierwsze przez całe dwanaście miesięcy czynny będzie Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, który otworzyliśmy w listopadzie ubiegłego roku więc w 2018 roku funkcjonował on jedynie kilka tygodni. Po drugie z uwagi na zamknięcie w Szpitalu Śląskim w Cieszynie Oddziału Chirurgii Dziecięcej widzimy wyraźne zwiększenie liczby pacjentów ze Śląska Cieszyńskiego na naszym Oddziale Chirurgicznym – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W ambulatorium szpitalnej Izby Przyjęć przyjęto w ubiegłym roku 21 473 pacjentów, a w ramach nocnej i świątecznej Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielono 11 958 porad. 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę