Skażona woda w ośrodkach wypoczynkowych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformował o skażeniu wody w ośrodkach w Szczyrku i Brennej.

woda kran-2057924 1280

 Jak informuje Dziennik Zachodni, stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Sprawa dotyczy dwóch ośrodków wypoczynkowych w Beskidach - Brenna Resort Dolina Leśnicy SKI & SPA oraz PTTK Skrzyczne w Szczyrku.

W Brennej było to w indywidualnym ujęciu wody, opartym na wodzie podziemnej. Jako przyczynę skażenia zakłada się niewłaściwe działanie chloratu. Rozpoczęto dezynfekcję, goście zostali poinformowani o sytuacji, a zarządca zobowiązany do dostarczenia gościom i pracownikom wody konfekcjonowanej.

Według DZ w Szczyrku było to również indywidualne ujęcie, zaopatrujące Schronisko PTTK. W próbce wody stwierdzono obecność bakterii grupy coli 54 jtk. Tutaj z kolei, za przyczynę uznano wysokie temperatury i niższy poziom wody w ujęciu.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę