Dni gminy z wodą z własnego ujęcia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Upały w tym roku doskwierają i wszystko wskazuje na to, że tak będzie do końca wakacji. W związku z tym po akcji „Micha wody dla pupila”, czas na kolejną w Gminie Lipowa.

Waterpoint Logo

Tym razem podczas największego wakacyjnego wydarzenia w gminie, czyli Dniach Śliwkowej Gminy Lipowa (24-25.08), zostanie uruchomiony bezpłatny punkt z pitną wodą. Wszyscy, którzy pojawią się na tym wydarzeniu, będą mogli spróbować wody z własnego ujęcia z „Malinowskiego potoku”, które gmina Lipowa otwarła rok temu. Woda będzie dodatkowo przepuszczona przez dystrybutory „Water Point”, dzięki którym urząd gminy oraz szkoły w gminie Lipowa zrezygnowały z plastikowych butelek. Petenci, urzędnicy oraz uczniowie i nauczyciele nalewają wodę do swoich kubków lub kubków ekologicznych, biodegradowalnych (z masy kukurydzianej). Właśnie w takich kubkach, w wodnym punkcie, będzie podawana woda podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Punkt będzie umieszczony przy strażnicy OSP Lipowa, obok Śliwkowego Muralu.

W tym roku Dni Śliwkowej Gminy Lipowa odbędą się 24 i 25 sierpnia. Na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce, obok największego muralu na Żywiecczyźnie, gwiazdą będzie zespół Enej. 

Poza nimi w pierwszy dzień wydarzenia na scenie pojawią się dwie kapele, które w swoich składach będą miały praktykujących i uznanych lekarzy, czyli Fizyka Cyrulika oraz Autentic. Poza nimi ciekawie zapowiadają się występy świetnych zespołów Hertz Klekot oraz VHS, które po raz pierwszy pojawią się w Lipowej. Sobotę zakończy dyskoteka z Radiem Bielsko. Drugi dzień upłynie pod znakiem jubileuszu 20-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lipowianie oraz ich gości. A wśród nich cała plejada najpopularniejszych kapel folkowych. W ten dzień, jak co roku, na dzieci czekać będzie strefa darmowych atrakcji.

Śliwkowa Gmina Lipowa cały czas stawia również na EKO, czyli impreza bez „plastikowych zabawek”, za to nie zabraknie Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz twórców ludowych, którzy wystawiają tradycyjne wyroby, jak zabawki drewniane, czy wyroby wiklinowe.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę