Szpital zakupi nowe urządzenie do rozkruszania kamieni nerkowych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zestaw będzie użytkowany w Oddziałach: Urologii i Onkologii. 

Szpital zestaw urzadzen

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał w ramach dotacji Województwa Śląskiego środki w kwocie 992,5 tys. zł na zakup zestawu do litotrypsji ESWL. Wkład własny szpitala w ten zakup wyniesie 7,5 tys. zł. Uroczyste przekazanie dotacji nastąpiło w miniony poniedziałek (16 września).

Zestaw do litotrypsji służy do rozkruszania kamieni nerkowych metodą ESWL. Litotrypsja zewnątrzustrojową falą uderzeniową (ESWL) jest uznaną, bezinwazyjną, metodą leczenia kamicy nerkowej. Obecnie posiadany litotryptor ESWL użytkowany jest od ponad 10 lat i początkiem roku uległ poważnej awarii. Po przeprowadzonej analizie uznano, że koszty jego naprawy są zbyt wysokie. Powyższy zestaw będzie użytkowany w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, w którym jest leczonych średniorocznie 2000 pacjentów.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę