Rusza duża inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poniedziałek 15 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rusza przebudowa, związana ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii.

Szpital wojewodzki

Prace mają potrwać do przyszłego roku. Oba oddziały będą w tym czasie normalnie funkcjonować. Zgodnie z planami inwestycja miała rozpocząć się w kwietniu i potrwać do końca 2020 roku. Opóźnienie spowodowane jest pandemią SARS-CoV-2.

– W związku z tym przebudowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku, a nie końcem tego roku, jak zakładaliśmy pierwotnie - powiedział Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego.

Modernizacja kosztuje 2,6 mln złotych i zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych. Dzięki inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie jest tam 37 łóżek. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej obecnie dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie

Łukasz Matlakiewicz poinformował, że inwestycja będzie realizowana etapami. W ramach pierwszego przebudowane zostanie skrzydło jednego z budynków, wchodzących w skład szpitalnego kompleksu.

– Tam zostanie przeniesiony oddział neurologii – dodał dyrektor Matlakiewicz.

Drugi etap polegać będzie na przebudowie pomieszczeń, w których obecnie działa neurologia.

– Po zakończeniu prac funkcjonować będzie tam chirurgia ogólna i naczyniowa – wyjaśnił Łukasz Matlakiewicz.

W ramach trzeciego etapu, modernizacji poddana zostanie część budynku, którą zajmuje Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Ta część również zostanie zajęta przez Oddział Neurologii.

Cała inwestycja prowadzona będzie z uwzględnieniem zagrożenia zakażeniem SARS–CoV-2.

– Rejon budowy zostanie całkowicie zamknięty po to, aby pracownicy firmy zewnętrznej nie mieli kontaktu z pracownikami naszej placówki, ani z pacjentami – podkreślił dyrektor Matlakiewicz.

Wykonawcą inwestycji jest firma Wodpol Sp. z.o.o z Żywca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Spółka Wodpol specjalizuje się m.in. w budowie obiektów użyteczności publicznej związanych z branżą medyczną. Oferta Wodpolu Sp.z.o.o. opiewała na 2,6 mln złotych. 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę