Cieszyn i powiat na żółto. Co to oznacza? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś (6 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w powiatach z największym przyrostem zakażeń. Nowe zasady będą obowiązywać od soboty.

mapoka powiaty

Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. - do żółtej strefy. Powiat cieszyński został zaliczony do strefy żółtej, co za tym idzie:

• Organizacja kongresów i targów jest dopuszczalna, pod warunkiem, że w miejscu odbywania się imprezy na 1 osobę przypadało co najmniej 4 metry kwadratowe.
• Wydarzenia sportowe i kulturalne mogą być organizowane według dotychczasowych zasad, ale z udziałem maksymalnie 25% widowni (wcześniej: 50%). Limit publiczności na otwartej przestrzeni w przypadku imprez kulturalnych wynosi 100 osób.
• W lokalach i ogródkach gastronomicznych na 1 osobę muszą przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe.
• W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych na 1 osobę musi przypadać co najmniej 10 metrów kwadratowych.
• Kina będą mogły kontynuować działalność, ale z udziałem maksymalnie 25% widowni.
• W weselach i innych uroczystościach „rodzinnych” będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 osób. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku innych imprez i spotkań, niezależnie od ich rodzaju.
Działalność hotelarska, aquaparki i baseny, sanatoria, rehabilitacja, kościoły, transport zbiorowy – w strefie żółtej, do jakiej został zaliczony powiat cieszyński, funkcjonują bez zmian.
Dzisiaj do konsultacji publicznych ma trafić projekt rozporządzenia wprowadzający regionalne obostrzenia w wybranych powiatach. Przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę