Szpital w Żywcu poszerza ofertę zdrowotną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Żywiec uruchamia oddział kardiochirurgiczny, w którym przeprowadzona została już pierwsza operacja. Na jego wyposażeniu znajdą się między innymi specjalistyczne łóżka od Famed Żywiec z funkcją bardzo wczesnej mobilizacji pacjenta. Wsparcie rekonwalescencji po zabiegach kardiochirurgicznych przyspieszy powrót chorych do pełnej sprawności. Szpital zarządzany przez Inter Health Canada, jest pierwszym w Polsce wybudowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

nowy oddział kardiochirurgiczny w żywcu

Kardiochirurgia Szpitala w Żywcu oferuje pacjentom 14 miejsc. Nowy oddział wpisuje się w zadanie zapewnienia przez placówkę kompleksowej opieki w zakresie chorób sercowych. Już wcześniej w placówce uruchomiony został Oddział Kardiologiczny. W nowym oddziale kardiochirurgicznym została już też przeprowadzona pierwsza operacja, pomostowania naczyń wieńcowych (tzw. bypassy serca). Poddany jej pacjent z diagnozą ciężkiej niewydolności krążenia w lipcu br. trafił na Oddział Kardiologiczny szpitala. Jedynym rozwiązaniem w jego przypadku była operacja serca w krążeniu pozaustrojowym. Taki zabieg w dniu 30 września przeprowadził zespół lekarzy w składzie: dr n. med. Wojciech Domaradzki, ordynator oddziału, lek. Małgorzata Świątkiewicz, będąca jednocześnie Dyrektorką Szpitala Żywiec i dr n. med. Janusz Skarysz.

– Historia naszego pierwszego pacjenta to dowód, że otwarcie Oddziału Kardiochirurgicznego w Szpitalu w Żywcu było słuszną decyzją. Inauguracyjna operacja potwierdziła, że nasz zespół jest gotów na najtrudniejsze przypadki – mówi Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor Szpitala Żywiec.

Jak dodaje, z perspektywy mieszkańców regionu dodatkową wartością jest dostępność wysokospecjalistycznej pomocy bez konieczności wyjazdów do Bielska-Białej czy Katowic.Dotychczas placówka miała możliwości, aby pomagać pacjentom wymagającym założenia stentów, implantacji rozrusznika czy wykonania ablacji arytmii. Jednak w bardziej wymagających przypadkach np. wszczepienia bypassów czy zastawki aortalnej lub mitralnej, musieli oni szukać oddziałów w innych miastach.

– Po uruchomieniu nowego oddziału w szpitalu żywieckim mamy możliwości, aby na miejscu operować serca na szeroką skalę – dodaje Małgorzata Świątkiewicz.

Sprzęt dla nowego oddziału żywieckiego szpitala dostarczy m.in. Famed Żywiec. Będą to łóżka Famed NANO zaprojektowane z myślą o pacjentach wymagających specjalnej opieki, w tym dla tych przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Dostarczone łóżka będą wspomagać personel w codziennych obowiązkach, a ich dodatkową zaletą jest funkcjonalność obejmująca system bardzo wczesnej mobilizacji pacjenta (ang. VEM – Very Early Mobilization).

– Specjalne potrzeby dotyczą również osób objętych terapią w zakresie kardiochirurgii. System umożliwia szybszą rekonwalescencję, poprzez stopniową pionizację pacjenta i możliwość wykonywania przez niego, pod okiem fizjoterapeuty, prostych ćwiczeń odbudowujących mięśnie. Mówiąc wprost, im szybciej chorzy rozpoczną ćwiczenia, tym szybciej wrócą do pełnej sprawności. Oczywiście wdrażanie poszczególnych faz bardzo wczesnej mobilizacji zawsze uwzględnia fachową ocenę stanu pacjenta –komentuje Michał Grossy, dyrektor ds. rozwoju produktów Famed Żywiec.

Zaprogramowane funkcje terapeutyczne zapewniają optymalne warunki do rekonwalescencji pacjentów. Panel centralnego sterowania posiada system VEM podzielony na 3 fazy, aktywowane w prosty i intuicyjny sposób przy użyciu dedykowanych przycisków. Ułatwia on pacjentowi wstanie z łóżka i wykonywanie ćwiczeń pod czujnym okiem personelu medycznego.

– Z doświadczenia wiemy, że funkcje ułatwiające obsługę i skracające czas wykonania niezbędnych czynności są dobrze odbierane przez personel. Docierają do nas pozytywne sygnały ze strony użytkowników, w opinii, których rozwiązania zastosowane w dostarczonych łóżkach wydatnie ułatwiają opiekę pielęgniarską – dodaje Michał Grossy.– Na przestrzeni zaledwie trzech lat Szpital Żywiec zyskał wysoką renomę wśród społeczności Żywiecczyzny, która docenia jego szeroką ofertą i wysoką jakość. Cieszmy się, mogąc dołożyć kolejną cegiełkę do wyposażenia tej nowoczesnej placówki. System VEM to jeden z przełomowych trendów w medycynie. Z takich rozwiązań korzystają szpitale w kilkudziesięciu krajach świata, a teraz również w Żywcu – podsumowuje Grossy.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę