Bielsko-Biała: ruszył remont pracowni endoskopii - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpoczął remont pracowni endoskopii. Prace maja potrwać pół roku. Modernizacja finansowana jest z dotacji województwa śląskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

W związku z modernizacją badania endoskopowe odbywają się obecnie na poziomie -1 Szpitala Wojewódzkiego. Zostały tutaj także przeniesione pracownie audiologiczna oraz ENG – elektronystagmografii, które były zlokalizowane w rejonie trwającej przebudowy. 

Na poziomie -1 znajduje się również punkt planowych przyjęć do szpitala.

Na piętro pierwsze przeniesiona została poradnia hematologiczna. Na drugim pietrze przyjmowani są natomiast pacjenci skierowani do poradni gastroenterologicznej.

Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że przebudowa pracowni endoskopii kosztuje 4,3 mln zł. - Pomieszczenia zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowe urządzenia – wyjaśnił dyrektor.

Wydzielony zostanie także specjalny pokój do wybudzeń. Powstaną trzy odrębne sale zabiegowe: do gastroskopii, kolonoskopii i ERCP. To ostatnie badanie wykonuje się w diagnostyce przewodów żółciowych oraz trzustkowych.

Szpital Wojewódzki, w ramach otrzymanej dotacji, kupi także  nowy sprzęt. Będą to: wieża endoskopowa, dwa wideogastroskopy oraz wideokolonoskopy.

Źródło: Mat. prasowe

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę