Ks. Władysław Zązel obdarowany Baraniogórską Panienką - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niedawny proboszcz i rektor z Kamesznicy otrzymał ciekawy podarunek.

Wladyslaw Zazel

 W siedzibie Polskiego Radia w Katowicach ks. Władysław Zązel otrzymał obraz Baraniogórskiej Panienki, który namalował Andrzej Dziczkaniec – Bośkoc. Dzieło ukończone było w 1998 roku i poświęcone wtedy w kościółku Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce, w najmniejszej parafii w dekanacie Istebna. 
Ks. Władysław Zązel, prałat, prezbiter, kanonik, członek Zespołu Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, przez 41 lat był proboszczem Parafii imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Urodził się 25 czerwca 1942 r. w Dębnie na Podhalu, skończył Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, a następnie Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia z rąk ks. arb. Karola Wojtyły otrzymał 29 marca 1967 r. w Białce Tatrzańskiej. Od 13 czerwca 1981 r. jest kapelanem Związku Podhalan, godność tę przyjął razem z ks. prof. Józefem Tischnerem. 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę