Siedem kolizji na drogach powiatu. Policja ostrzega - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opady deszczu, mgła, szybciej zapadający zmrok to warunki, z którymi coraz częściej muszą się mierzyć uczestnicy ruchu drogowego. Właśnie w takich warunkach na drogach odnotowywana jest znacznie większa liczba zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj na drogach Żywca i powiatu doszło do siedmiu kolizji drogowych. Policja apelujemy o zachowanie ostrożności, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i odpowiedzialność podczas poruszania się po drodze.

policja

 Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 9.30 na parkingu w Żywcu na ul. Kościuszki, gdzie kierująca peugeotem 44-letnia mieszkanka Bydgoszczy doprowadziła do kolizji z toyotą, którą kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. W 20 minut później w Nieledwii na ul. Słonecznej miała miejsce kolizja z rowerzystą. O 10.10 w Koconiu na ul. Zakopiańskiej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący mazdą 61-letni mieszkaniec Świdna zderzył się z fordem mustangiem, którym kierował 21-letni mieszkaniec Stryszawy. O 13.30 w Żywcu na ul. Browarnej 23-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując deawoo najechał na tył audi, którym kierował 40-latek. To tylko część ze zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj na drogach Żywca i powiatu. 

Policja przypomina: każdy pieszy, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Osoba mająca na sobie element odblaskowy widoczna jest z odległości nawet 150m. Gdy kierujący pojazdem dostrzeże nas z takiej odległości ma wystarczająco dużo czasu by zareagować i wykonać odpowiedni manewr.

Choć przepisy prawa o ruchu drogowym zobowiązują pieszych do używania elementów poza obszarem zabudowanym, namawiamy do używania ich także w mieście. Nie wszystkie miejsca są bowiem dobrze oświetlone.

Pamiętajmy: w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza -  kierujący jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i włączyć światła mijania, a jeśli widoczność ograniczona jest do mniej niż 50 m, kierujący może używać tylnych świateł przeciwmgielnych.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę