Babia Góra - odnalezieni dzięki "apce" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szcześliwy koniec miała wczorajsza akcja ratunkowa w rejonie Babiej Góry. Między Gówniakiem, a Kępą, w paśmie tego szczytu, zgubili się dwaj mężczyźni.  

GOPR idzie na Babia

W niedzielę wieczorem turyści stracili orientację w terenie i nie byli w stanie sami zejść w dół. Do dezorientacji doszły bowiem trudne warunki, głownie związane z slnym wiatrem. Do ratowników z Grupy Beskidzkiej GOPR udało się im przesłać aplikację "Ratunek", dzięki której goprowcy dowiedzieli się o dokladnej lokalizacji zaginionych. Turyści zostali telefonicznie naprowadzeni na szlak. Tam, w dwóch grupach, dotarli do nich GOPR-owcy. Odnalezieni byli przemarznięci, ale poruszali się o własnych siłach. W dół sprowadzało ich czterech ratowników.

O funkcjach aplikacji pisaliśmy TUTAJ.

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę