Ponad 100 zarzutów dla oszustki internetowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kobieta wirtualnie oferowała do sprzedaży różne artykuły. Po otrzymaniu zapłaty nie wywiązywała się z zawartych umów. 25-latka usłyszała ponad 100 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z żywieckiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na trop oszustki wpadli w internecie. Kobieta oferowała do sprzedaży ubrania, telefony komórkowe oraz artykuły dziecięce. Przedmioty te były wystawione na sprzedaż w bardzo niskiej cenie, co powodowało, że pokrzywdzeni, w większości przypadków, nie informowali o tym policji. Po otrzymaniu zapłaty 25-latka nie wysyłała zakupionego towaru. Ponadto posługiwała się różnymi danymi, często fikcyjnymi, co dodatkowo utrudniało jej identyfikację. Policjanci krok po kroku sprawdzili każdy wątek w sprawie i ustalili tożsamość kobiety oraz dotarli do pokrzywdzonych. Jak wynika z materiałów postępowania, oszukała w ten sposób ponad 100 osób. Usłyszała łącznie 105 zarzutów. Jak ustalili śledczy, w przeszłości była już karana za podobne przestępstwa. Teraz w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę