Pożar na Stolarskiej - straty [ZDJĘCIA] - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O nocnym pożarze informowaliśmy na bieżąco TUTAJ. Jest też wstępny bilans strat.

Pozar Stolarska 2 Tyt

Dzięki ogromnemu wysiłkowi strażaków zawodowych oraz ochotniczych straży pożarnych, a było ich ogółem ponad 30 jednostek, udało się pożar opanować i uratować 1/3 magazynu. Temperatura w okolicy dochodziła do 1000 stopni. Straty, jak podaje właściciel składu, to szacunkowo 400 tys. zł. W okolicy znajduje warsztat samochodowy, w którym spłonęło 16 pojazdów.

Jak pinformował Urząd Miejski w Żywcu, substancje chemiczne, które wpłynęły do kanalizacji deszczowej zostały zatrzymane przez straż pożarną za pomocą zastawek u wylotów tych kanałów do rzeki Soły. Obecnie trwa usuwanie z tych miejsc substancji chemicznych. Nie ma żadnego zagrożenia dla życia mieszkańców oraz osób przebywających na terenie miasta. Od nocy docierały jednak informacje od mieszkańców o śniętych rybach w Sole, jednak proces ten został na szczęście zatrzymany.

Zdjęcia: Alfacam - profesjonalne usługi dronem/UM Żywiec

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę