Sprawca ukrył się w kościele - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy i komisariatu w Szczyrku zatrzymali 61-letniego mężczyznę, podejrzewanego o rozbój.

Policja kajdanki dla bb

Do zdarzenia doszło we wtorek około 16.00 w Wilkowicach na ul. Cmentarnej. Napastnik zaatakował 71-letnią kobietę i skradł jej torebkę, a wraz z nią dokumenty, kartę bankomatową i telefon komórkowy. Kobieta wszczęła alarm. Świadkowie tego zdarzenia – syn pokrzywdzonej oraz pracownicy pobliskiego cmentarza, natychmiast zareagowali. Usiłowali ująć sprawcę. Nie zdołali, ale odzyskali skradzione mienie.

Policjanci poszukiwali napastnika. W miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, skierowano policyjne patrole. Śledczy ustalili, że mężczyzna schronił się w kościele, celem uniknięcia zatrzymania. Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że może on zagrażać zarówno sobie, jak i innym uczestnikom mszy świętej. Postanowili działać natychmiast. Z uwagi na powagę miejsca oraz sytuacji, nieumundurowani stróże prawa weszli do kościoła. Gdy pokazali legitymacje służbowe podejrzewanemu mężczyźnie, prosząc o opuszczenie kościoła, wówczas stał on się wyjątkowo agresywny. Krzyczał, szarpał się i wyrywał, próbując udaremnić zatrzymanie. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Sprawca został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat za kratami.

 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę