Policjant z pomocą rannemu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To była sytuacja, w której wiele osób wykazało się godną i ofiarną postawą. Policjant, wracając do domu, zauważył rozbity samochód i motocykl. Asp. Tomasz Pocha natychmiast zatrzymał się i przy pomocy świadków zdarzenia udzielił ciężko rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Motocyklista został przewieziony do szpitala.

Miejsce wypadku

W poniedziałek w Cieszynie na skrzyżowaniu ulicy Jabłonnej i Motelowej doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego, kiedy to zderzyły się: cysterna i motocykl. O tym zdarzeniu szerzej informowaliśmy TUTAJ. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że motocykl zaklinował się pod ciężarówką. Poszkodowany mężczyzna leżał nieprzytomny kilka metrów dalej. Kilkanaście sekund po zderzeniu pojazdów pomocy motocykliście udzielał już asp. Tomasz Pocha, który po służbie wracał do domu.  Najpierw zauważył tworzący się „korek”. Wyszedł z samochodu i dostrzegł uszkodzoną ciężarówkę i leżący na jezdni motocykl. Gdy podbiegł bliżej zauważył poszkodowanego, nieprzytomnego motocyklistę. Pełniący na co dzień służbę jako kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego cieszyńskiej komendy policjant jest też ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Natychmiast zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna miał zachowane czynności życiowe, lecz nie można było z nim nawiązać kontaktu, widoczne również było otwarte złamanie nogi. Policjant zabezpieczył miejsce zdarzenia, a osobom przyglądającym się wskazał zadania do wykonania. Do policjanta po chwili, w czynnościach ratowniczych, dołączyły inne osoby, które w wyniku zablokowania drogi stały w korku. Wspólnie z mundurowym opatrzyli poszkodowanego wykorzystując apteczkę samochodową dostarczoną przez innego kierowcę. Później, do czasu przyjazdu ratowników, asp. Tomasz Pocha wspólnie z innymi kontrolował funkcje życiowe poszkodowanego, który podczas udzielania pomocy odzyskał świadomość. 51- letni mieszkaniec Pogwizdowa został następnie przewieziony do szpitala.

Warto dodać, że asp. Tomasz Pocha, jest od wielu lat Honorowym Dawcą Krwi.  Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu, w związku z czym został w kwietniu tego roku odznaczony przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. 

"Na pochwałę zasługuje szczególnie wzorowe zachowanie się pozostałych osób, które uczestniczyły w akcji ratunkowej do momentu przyjazdu pogotowia. Nie oczekiwali obojętnie na reakcję innych, tylko widząc zagrożenie życia natychmiast zareagowali udzielając wsparcia policjantowi. Często tacy bohaterowie pozostają bezimienni, jednakże należą się im słowa uznania." - podkreślają mundurowi z Komendy Powiatowe Policji w Cieszynie. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę