Na ratunek skitourowcom - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurni na Hali Miziowej otrzymali zgłoszenie o problemach dwójki skitourowców.

Skitourowcy beskidy

W Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku podejmowano próby nawiązania z nimi kontaktu, jednak ze względu na brak zasięgu rozmowa i określenie miejsca, w którym się znajdują były bardzo utrudnione.

Szczegóły udało się ustalić już po odnalezieniu osób w terenie. Dwóch poszkodowanych, którzy mieli nocować w schronisku na Hali Miziowej, wybrało się na tury (okolice Pilska, zjazdy dolinami w kierunku Rysianki). Wracając przez Palenicę zgubili drogę, kierując się północnymi stokami w stronę Sopotni. Byli dość dobrze zorientowani w swoim położeniu, ale nie posiadali aplikacji Ratunek. Pomylili szlak zielony z Korbielowa z trasą z Sopotni. Ponadto jeden z nich uszkodził wiązanie w narcie, w wyniku czego utknęli w jednym z potoków na zachód od Hali Jodłowcowej. W górach panują bardzo trudne warunki, dlatego poruszanie się patroli ratowników na skuterach jest prawie niemożliwe. W terenie działały z tego powodu patrole skiturowe. Jednemu z nich udało się odnaleźć poszkodowanych. Po zaopatrzeniu ich w rakiety, mogli o własnych siłach wydostać się do miejsca gdzie podebrał ich skuter. Akcja trwała do późnych godzin nocnych, a brało w niej 20 ratowników (sekcja Żywiec oraz Bielsko) i 5 skuterów.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę