Oszukali "na policjanta". Nie raz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Łupem oszustów padło ponad 100 tys. zł.

Policja kajdanki dla bb

W piątek 8 lutego br. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej aresztował na wniosek Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała - Północ, na okres 3 miesięcy Konrada M. i Grzegorza Sz, podejrzanych o dokonanie w dniu w dniu 6 i 7 lutego br. w Bielsku-Białej dwóch oszustw tzw. metodą "na policjanta". Ich łupem padło co najmniej 103700 złotych.

"W dniu 6 lutego 2019r. działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami bądź osobą, podejrzani Konrad M. i Grzegorz Sz. podając się za przedstawicieli organów ścigania i pozorując udział w policyjnej akcji wymierzonej w oszustów, nakłonili ustaloną pokrzywdzoną do zaciągnięcia w banku kredytu na jak największą wartość (nie mniej aniżeli 53.700 złotych), a następnie do przekazania tak uzyskanych środków pieniężnych osobie biorącej udział w wyżej opisanej rzekomej akcji organów ścigania.

W dniu 7 lutego 2019r. w Bielsku-Białej działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami bądź osobą wskazani wyżej podejrzani ponownie doprowadzili ustaloną pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 50.000 złotych w ten sposób, że podając się za przedstawicieli organów ścigania i pozorując udział w policyjnej akcji wymierzonej w oszustów, polecili pokrzywdzonej podjąć należące do niej, a zdeponowane na lokacie środki pieniężne o jak największej wartości, a następnie tak uzyskane środki pieniężne przekazać osobie biorącej udział w wyżej opisanej rzekomej akcji organów ścigania.
Jak ustalono w toku śledztwa sprawcy telefonicznie nawiązali kontakt z pokrzywdzoną informując ją, że prowadzona jest akcja organów ścigania, polegająca na rozpracowywaniu nadużycia w bankach oraz że zachodzi prawdopodobieństwo, że przestępcy, przy wykorzystaniu podrobionych dokumentów pokrzywdzonej, mogą zaciągnąć zobowiązanie kredytowe na dane wymienionej. W ten sposób nakłonili ją do opisanych wyżej zachowań." - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej prokurator Jacek Boda.

W rezultacie przeprowadzanej akcji policyjnej udało się zatrzymać Konrada M.i Grzegorza Sz. W chwili zatrzymania pierwszy miał przy sobie kwotę 50.000 złotych. innych służb i namawiających do przekazania pieniędzy czy też innych wartościowych rzeczy pod jakimkolwiek pozorem, zgłaszać do najbliższej jednostki Policji.

Przypominamy, że w rzeczywistości żadne państwowe służby nie pozyskują dla swoich celów środków w postaci pieniędzy czy innych wartościowych rzeczy od osób trzecich i takie działanie z pewnością stanowi próbę oszustwa." - głosi komunikat Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę